Dag van het Ploegpaard en Orveltermarkt op 19 oktober

Dag van het Ploegpaard en Orveltermarkt op 19 oktober

ORVELTE - Op 19 oktober a.s. dreunt de aarde in Orvelte. Het is weer tijd voor de Dag van het Ploegpaard. Deelnemers uit binnen en buitenland komen met hun trekpaarden naar de Noordes in Orvelte.

Krachtpatsers op vier benen ploegen op authentieke wijze de es om. Het is een demonstratie in wedstrijdverband. Voor de winnaar staat de Fokke Steen bokaal te wachten om mee naar huis te gaan. Een driekoppige jury checkt of aan alle elementen is voldaan.

De krachtpatsers starten rond 11.00 uur en zo rond de klok van 14.00 uur zullen zij hun veldje keurig achterlaten. De prijsuitreiking is aansluitend. Anita Melessen, de weduwe van Fokke Steen(oprichter van deze dag) organiseert het ploegen. De wens van haar overleden partner om deze gemoedelijke geliefde dag voort te laten bestaan. De Noordes bevindt zich achter de schaapskooi naast het pad van Theodoor.

Op de Brink is gelijktijdig een sfeervolle Orveltermarkt met een mooi gevarieerd aanbod. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur, de organisatie is in handen van Het Brokantien Events. Beide activiteiten zijn gratis toegankelijk.

Tiplijn