Gemeente De Wolden start opvang Oekraïense vluchtelingen in Veeningen

Gemeente De Wolden start opvang Oekraïense vluchtelingen in Veeningen

VEENINGEN - Het college van burgemeester en wethouders van De Wolden heeft besloten om per 1 augustus 2025 te starten met de opvang van Oekraïense vluchtelingen in de voormalige groepsaccommodatie aan Veeningen 3d.

In totaal kunnen hier vijftig mensen worden gehuisvest. De eerste bewoners worden binnenkort verwacht.

 “De nood is nog altijd hoog”, geeft wethouder Rudi Hooch Antink aan. “Met deze locatie bieden we een veilige plek én dragen we bij aan de landelijke opvangopgave. We vinden het vanuit onze humanitaire waarden belangrijk om dit te doen.” Het heeft enige tijd geduurd voordat de benodigde vergunningen konden worden verleend, maar inmiddels zijn alle vergunningen rond en kan de opvang in Veeningen officieel in gebruik worden genomen. De gemeente sloot hiervoor een huurovereenkomst met de eigenaar van het pand tot en met 4 maart 2027.
 

Gefaseerde instroom
De vijftig opvangplekken worden niet in één keer gevuld. De instroom van bewoners gebeurt stap voor stap. Zo is er genoeg tijd om de nieuwe bewoners goed te begeleiden, hen wegwijs te maken in de omgeving en alles in goede banen te leiden.

Voormalige groepsaccommodatie als opvanglocatie
De opvang vindt plaats in een voormalige groepsaccommodatie die geschikt is gemaakt voor bewoning. De opvang wordt begeleid door het gemeentelijke team voor vluchtelingenopvang en er is toezicht aanwezig in de avonden en weekenden. Ook wordt een buddysysteem opgezet, waarbij Oekraïners uit andere locaties in de gemeente helpen bij het wegwijs maken van de nieuwe bewoners.

Tiplijn