NIEUW SCHOONEBEEK - Het opknappen en verduurzamen van sporthal De Ossehal in Nieuw-Schoonebeek is begonnen. Maandag 14 juli gaf wethouder Pascal Schrik samen met Erik Buursema -directeur bouwbedrijf Buursema- en Jan Broekman -directeur installatiebedrijf Hanab, het officiële startsein.
“Ik ben blij dat we hier nu aan de slag gaan”, aldus Pascal Schrik, wethouder Sport. “Samen met de gebruikers van de sporthal zijn we tot een plan gekomen voor de renovatie. Zo hebben we straks weer een goed toegankelijke, hedendaagse sportaccommodatie, die weer jaren vooruit kan.”
De Ossehal wordt duurzamer en na de verbouwing is de sporthal helemaal van het gas af. Daarnaast worden de voorkant van het gebouw, de vloeren, plafonds en installaties onder handen genomen of vervangen. Ook komt er nieuwe ventilatie en verwarming en rondom de sporthal komt nieuwe bestrating.
Waarom deze verbouwing?
De verbouwing maakt deel uit van het Integraal HuisvestingsPlan Binnensport van de gemeente. Veel sporthallen en gymzalen in de gemeente zijn oud en voldoen niet meer aan de moderne eisen. Omdat we willen dat iedereen in zijn of haar eigen buurt kan blijven sporten, knappen we ze de komende jaren op of vervangen we ze. De verbouwing van De Ossehal is één van de eerste projecten die we uitvoeren.
Gebruikers enthousiast
Gymvereniging De Tuutwulp maakt met name gebruik van De Ossehal. Zij laten weten dat ze het echt super vinden dat de sporthal blijft bestaan en dan ook straks nog helemaal klaar voor de toekomst. Ze kijken met name uit naar het feit dat straks iedere kleedkamer een eigen warmwatervoorziening heeft. “In de huidige situatie was het meestal een wedstrijdje welke kleedkamer het eerst onder de douche stond, en dus warm water had”, aldus een bestuurslid.
drentsnieuws