Van Ede Staal tot stevige blues bij d’Rentmeester in Valthermond
Foto Reinder van der Molen

Van Ede Staal tot stevige blues bij d’Rentmeester in Valthermond

VALTHERMOND – Concertboerderij d’Rentmeester biedt eind oktober en begin november twee verschillende muziekprogramma’s.

Donderdag 29 oktober staan poëzie, herinneringen en de liederen van Ede Staal centraal. Zondag 1 november nemen drie bands het podium over tijdens het Blues Festival.

Persoonlijke herinneringen aan Valthermond
De avond ‘Dichter bij Ede Staal’ ontstond na een ontmoeting met Roald Uildriks. Hij groeide op schuin tegenover de concertboerderij en kwam er als kind regelmatig bij Berend Bosch en tante Marie.  Tijdens die ontmoeting vertelde Uildriks over het honderdjarig bestaan van Valthermond in 1953. Zijn ouders schreven destijds samen met Berend Bosch een jubileumrevue. De voorstellingen vonden plaats in een grote tent op het voormalige voetbalveld tegenover de boerderij en trokken zo’n vijfduizend bezoekers.

Uildriks werd na zijn pensionering dichter en sloot zich aan bij de Maandagdichters. Zijn wens om op deze vertrouwde plek op te treden groeide uit tot een avond met Nederlandstalige en Groningstalige poëzie, verhalen en muziek.

Meerstemmige liederen van Ede Staal
Op donderdag 29 oktober opent Uildriks met herinneringen en gedichten over Valthermond. Käthy de Jong draagt gedichten voor in het Gronings en Nederlands. Reinder van der Molen vertelt over het leven en werk van Ede Staal en verzorgt voordrachten. Het vocale kwartet Ede Aans brengt tussendoor meerstemmige uitvoeringen van bekende liederen, waaronder Mien toentje, Vrouger en ’t Het nog noeit zo donker west.
Het kwartet bestaat uit Hanneke van den Berg, Martien de Pauw, Taco van den Berg en Reinder van der Molen. Peter Siebesma verzorgt de begeleiding, arrangementen en muzikale leiding.

Drie bands tijdens Blues Festival
Zondag 1 november staat d’Rentmeester van 16.00 tot 20.00 uur in het teken van bluesrock, soul, boogie en rhythm & blues. The 4Horsemen opent het festival met eigen werk en klassiekers van onder anderen Freddie King, Peter Green, Cream en Cuby and the Blizzards. Zang en saxofoon van Gertjan Blaauw geven het optreden een eigen kleur.  Daarna volgt Doghouse Tenants. De Noord-Nederlandse band speelt vintage bluesrock met stevige riffs en oude Marshall-versterkers. De Ruben Hoeke Band sluit het festival af met een mix van rock, soul, boogie en rhythm & blues.

Programma Blues Festival
16.00–17.00 uur: The 4Horsemen 
17.30–18.30 uur: Doghouse Tenants
19.00–20.00 uur: Ruben Hoeke Band

Tussen de optredens kunnen bezoekers buiten terecht bij een foodtruck.Beide evenementen vinden plaats bij Concertboerderij d’Rentmeester in Valthermond. Meer informatie, de aanvangstijd van ‘Dichter bij Ede Staal’ en kaarten zijn te vinden via www.drentmeester.nl

Tiplijn