Buurten bij Vincent tijdens Burendag
Marketing Drenthe

Inwoners van Coevorden, Emmen en Hoogeveen kunnen zaterdag 26 september op verschillende plekken kennismaken met het Drentse verhaal van Vincent van Gogh. Van Gogh Drenthe organiseert tijdens de nationale Burendag gratis activiteiten in Hoogeveen, Nieuw-Amsterdam/Veenoord en Zweeloo.

Van Gogh verbleef in 1883 enkele maanden in Drenthe. Het landschap, het arbeidersleven en de mensen die hij er ontmoette maakten indruk op de jonge kunstenaar. In deze periode groeide zijn belangstelling voor de schilderkunst verder.

Tijdens Burendag staan de inwoners van de gemeenten die onderdeel zijn van dit verhaal centraal. Zij kunnen onder meer een voorstelling bijwonen op de zolder waar Van Gogh in Hoogeveen verbleef, gratis het Van Gogh Huis bezoeken en een historische tocht naar Zweeloo meemaken.

Voorstelling op de zolder van Van Gogh

DRENTHE - In het voormalige Logement Hartsuiker aan de Pesserstraat in Hoogeveen verbleef Van Gogh in 1883 ongeveer drie weken. Op de zolder van het logement brengt verhalenverteller Niels Brandaan de locatievoorstelling Van Gogh - Weg gaan om binnen te komen!

De voorstelling vertelt over de jonge Van Gogh, die Den Haag achter zich laat en in Drenthe op zoek gaat naar betekenis, verbinding en zijn plek in de wereld. Het Drentse landschap vormt daarbij het decor voor zijn persoonlijke zoektocht.

Er zijn voorstellingen om 10.45, 11.45, 13.45 en 14.45 uur. Per voorstelling is plaats voor 25 bezoekers. Aanmelden is verplicht. Bezoekers kunnen bij hun aanmelding aangeven of ze vanaf de Van Gogh-muurschildering in de Hoofdstraat met de Drenthe Express naar het logement willen reizen.

Gratis toegang tot Van Gogh Huis

Ook het Van Gogh Huis Drenthe in Nieuw-Amsterdam/Veenoord doet mee. Het museum is zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur gratis toegankelijk.

Bezoekers kunnen er terecht voor koffie en iets lekkers en kunnen deelnemen aan een begeleide wandeling of fietstocht door het dorp en de omgeving. Deze starten om 12.00 en 14.00 uur. Daarnaast is gedurende de dag een sneltekenaar aanwezig die bezoekers gratis portretteert.

Van Gogh opnieuw met de paardenkar naar Zweeloo

Een van de bijzondere onderdelen van de Burendag is een herhaling van Van Goghs tocht naar Zweeloo. In 1883 reisde hij mee met de paardenkar van logementhouder Scholte. Van Gogh hoopte daar de Duitse kunstenaar Max Liebermann te ontmoeten. Dat gebeurde uiteindelijk niet, maar de tocht inspireerde hem wel tot een brief en verschillende schetsen.

Op 26 september wordt de reis opnieuw gemaakt. Rond 10.45 uur vertrekt Vincent vanaf het Van Gogh Huis met de paardenkar richting Zweeloo. Een vlogger reist mee en doet onderweg verslag via sociale media.

Rond 13.00 uur komt de paardenkar aan bij de kerk in Zweeloo. Daar kunnen inwoners Vincent verwelkomen onder het genot van koffie en thee. Vier inwoners krijgen de mogelijkheid om de tocht vanaf Nieuw-Amsterdam/Veenoord tot Zweeloo samen met Vincent mee te maken. Aanmelden hiervoor kan tot en met 20 september.

Meer informatie over het programma en aanmelden is te vinden via Van Gogh Drenthe en Actief Hoogeveen.

 

Tiplijn